Pánské tepláky – Jak je nosit k běžnému oblečení?

pánské tepláky

Snad nejpohodlnější kousek pánského šatníku. Ano, řeč je o teplácích. Ty se v posledních letech staly neodmyslitelnou součástí šatníku snad každého muže. A většinou ne jen jedny. Proč? Odpověď je jednoduchá a jednoslovná. Pohodlí.

Co bylo dříve nemyslitelné, stává se nyní každodenní skutečností

Dříve se společnost dělila, dalo by se říct, na dvě, možná tři části. Jedna nedala na tepláky a jejich pohodlnost dopustit, druhá je naprosto zavrhovala jako něco nemyslitelného. Pak existovala ještě třetí skupina „někde na pomezí“. Tepláky sice nosila, ale jen doma, na zahradě, maximálně v posilovně.

Události posledního asi roku a půl však zamávaly se všemi oblastmi našich životů, a to včetně módy. Přesunutí spousty profesí do domácího prostředí zapříčinilo upřednostňování pohodlí před business lookem a jeho standardy. A přiznali se k tomu dokonce i někteří módní návrháři, kteří do této doby tepláky naprosto zavrhovali. Ano, i oni byli spatřeni v tom nejpohodlnějším možném kousku oblečení.

Doba, kdy byly tepláky „povolené“ jen pro válení se u televize, maximálně snad procházku se psem a ty lepší kousky do posilovny nebo tělocvičny, je ta tam. Tepláky se staly součástí našich životů a outfitů nejen v oblasti volnočasové, ale dokonce i městské či pracovní. Jak ale tento pohodlný kousek oblečení nosit a hlavně s čím kombinovat, abychom venku nevypadali, že jsme právě vylezli z postele?

Novým trendem v pohodlném oblékání je athleisure

Slyšeli jste už pojem athleisure? Je to poměrně nový trend, kdy nosíme v běžném životě oblečení určené pro sport. Proč to děláme? Protože oblečení vyrobené pro sport je především pohodlné a funkční! A v poslední době také neskutečně hezky a kvalitně zpracované. A takové trendy tepláky si pak můžete obléct právě nejen do posilovny či k jiné sportovní aktivitě, ale i na oběd s přáteli, do kina, na rande nebo dokonce i do zaměstnání (pokud to samozřejmě dovolí váš dress code).

Nesmí to být samozřejmě ledajaké, staré nebo vytahané tepláky. In jsou tepláky s prošívanými stehny a nápisy na zadní části vrchního dílu. Vedle nešlápnete ani s těmi, jejichž nohavice končí těsně nad kotníky, stažené do gumy. Barevně se klidně můžete vyřádit a kromě klasických jednobarevných kalhot si můžete vybrat i ty vícebarevné a různě vzorované. Jen pozor, aby se vám potom vzory celého vašeho outfitu spolu moc netloukly.

Co si obléct k teplákům, aby to vypadalo dobře?

V rámci naprostého athleisure looku byste si k teplákům mohli obléct zase i nějaký sportovní vršek – třeba triko bez rukávů či funkční triko s dlouhými rukávy. Ovšem kromě vyloženě sportovního vzezření můžete vsadit i na ležérní styl a k teplákům obléci například značkové polotriko. Skvěle budete vypadat i ve sportovní košili, kterou si můžete obléci i na jednobarevné tričko a nechat ji volně rozepnutou.

Barevně se snažte celý outfit sladit a sjednotit. Ke vzorovaným teplákům volte jednobarevný vršek. K jednobarevným teplákům se však můžete trochu víc odvázat a volit vaše oblíbené vzory na triku či polokošili.

Nezapomeňte také na sportovní nebo ležérní obuv.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci