Pouzdro na karty

pánská peněženka

Doby, kdy člověk vystačil s měšcem, nebo kapsou, jsou nenávratně pryč. Papírové bankovky, kovové mince, doklady, nejrůznější karty, vizitky, účtenky… Nosíme toho s sebou čím dál víc. Ale jak to udržet přehledné a vždy rychle najít přesně to, co právě potřebujeme? Řešením může být obrovská a přecpaná peněženka, ale takové řešení nemusí vyhovovat každému. Proč si věci třeba nerozdělit?

I když má řada peněženek také přihrádky na karty, z praktických i bezpečnostních důvodů je lepší nosit karty v samostatném pouzdru. Pouzdro na karty spolehlivě uschová nejen vaše debetní i kreditní platební karty, ale vejde se do něj pohodlně také občanský průkaz, řidičský průkaz a různé slevové karty či karty benefitních programů, nebo i průkazka na hromadnou dopravu. Pokud peněženku ztratíte, nebo vám ji někdo odcizí, nepřijdete zároveň s ní také o platební karty a všechny doklady. Díky své velikosti pouzdro na karty snadno uschová i vizitky, ať už vaše, nebo ty, které jste dostali. Proto jsou někdy pouzdra na karty označována i jako vizitkáře.

Ať už se rozhodnete pro značkové pouzdro, nebo model neznámého výrobce, vždy přemýšlejte o tom, co všechno chcete do pouzdra umístit, i o tom, kde ho budete nosit. Krásné černé pouzdro v černé kabelce s černou podšívkou budete vždycky proklínat, protože nebude vidět. Stejné pouzdro v jiné barvě uvidíte hned.

Druhy pouzder na karty

Pouzdra na karty se vyrábějí z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o kovová pouzdra, nebo pouzdra z umělé či přírodní kůže, případně i o kombinaci materiálů. Tvarově jde vždy o obdélník. Kapacita pouzdra se odvíjí od toho, jak pouzdro silné. Čím je pouzdro silnější, tím více karet, vizitek a dokladů pojme.
Kovová pouzdra jsou buď vyklápěcí, nebo vysunovací. Otevírají se na delší, ale i na kratší straně a jsou buď čistě kovová, nebo se jedná o kov potažený kůží. Pouzdra na karty vyrobená z umělé kůže mohou být malá i větší, se zipem, přezkou, nebo bez ní. Barevně převládají tmavá pouzdra, případně černá či šedá s výraznými kontrastními prvky, ale k dostání je i pouzdro sytě žluté.

Elegantní klasikou, která nikdy nevyjde z módy, je kožené pouzdro na karty. Karetní pouzdra vyrobená z pravé kůže jsou k dostání v mnoha různých designových, formátových i barevných variantách. I u tohoto materiálu převládají tmavé modely – pouzdra černá, hnědá či šedá. Na výběr jsou ale také výrobky v pastelových jemných barvách, například v béžové, nebo růžové, stejně jako výrazné modely v sytých odstínech tmavě modré, červené, oranžové, žluté, fialové, nebo zelené. Pro milovníky odvážných kombinací jsou k dispozici i různobarevné varianty, nebo model v retro stylu.

Z hlediska tvaru a obsahu se dají koupit pouzdra na minimum karet i velmi obsáhlá, kam se vejdou nejen karty, ale i vizitky a doklady. Mohou mít přezku, zip, či kovovou zaklapávací kostru, nebo se jen zavírat jako kniha. Vnitřní pouzdra mohou být čistě kožená, nebo z průhledného plastu. Obvykle se jedná o kombinaci kapes po stranách s vnitřními pouzdry ve formě vějíře, nebo knihy, případně i pouzdra s jednou jedinou větší kapsou. Cenově se pouzdra podle velikosti a použitého materiálu pohybují od sta do několika set korun, nejdražší se blíží až tisícovce. Vybrat si ale určitě může úplně každý.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci