6 tipů, jak poznat boty, které vám nezničí nohy

Zdeformované prsty, puchýře, vbočený palec, zborcená klenba, bolesti zad … to jsou jen některé z nepříjemností, které vám mohou způsobit nekvalitní a špatně vybrané boty. Krása nemusí být vždy vykoupena nepohodlím a hezké boty určitě nestojí za zdravotní problémy. Poradíme vám, na co dát při výběru bot pozor a jak vybrat boty, co nebudou vašemu tělu ubližovat.

Vybíráme kvalitní boty. O vzhled tu jde, ale…

Dámské lodičky, tenisky, sandály i kozačky jsou navrhovány tak, aby oslnily na první pohled. A někdy je to to jediné, co mohou nabídnout. Pro krásu se ale opravdu nemusí trpět. I když na vzhledu boty záleží, nesmí to být jediné kritérium, podle kterého budete boty vybírat. Vyberte si boty, které se vám líbí, ale než s nimi zamíříte k pokladně, podrobte je následujícímu testu:

Tip: Když přijde na nákup bot, vždy vsaďte na kvalitní a prověřené značky – chybu neuděláte, když pořídíte boty Tommy Hilfiger, Geox či Tamaris.

1. Boty musí být na pohled kvalitně zpracované. Žádné zbytky lepidla, odchlipující se podrážka si párající se nitě.
2. Kvalitní boty bývají šité, nikoliv lepené. A podrážka by měla být pokud možno k botě přilepená a ještě přišitá. Jedině tak boty opravdu něco vydrží. To samozřejmě od balerínek nečekejte, ale pokud vybíráte boty do terénu, na tomto bodě trvejte.
3. Vnitřek boty je vypodšívkovaný po celé délce chodidla.
4. Při zkoušení vás nikde netlačí a poskytují dostatek místa pro všechny prsty.
5. Mezi špičkou nejdelšího prstu a vnějším koncem boty je dostatek místa alespoň na šířku palce.
6. Při chůzi vám neujíždí pata do strany.

Boty, které testem neprojdou, nikdy nekupujte. Nespoléhejte na to, že boty povolí a že se vám přizpůsobí. Někdy se bota sice opravdu přizpůsobí, ale než změní tvar, napáchá hodně škody. Nezapomeňte si vždy vyzkoušet obě boty a pár minut se v nich procházet.

Tip: Pamatujte na to, že velikost nohy se v průběhu dne mění, proto je nejvhodnější zkoušet si boty odpoledne, kdy jsou nohy největší.

Schválně – prošly by testem vaše oblíbené boty?

Komentáře   

0 #1 profile1025 2018-11-02 16:39
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.asvsa.org/images/photos/955/116/afbbb59537949b133dd7ba1a.jpg
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci