Cesta k vlastnímu stylu: Jak vybavit pánský šatník?

Pánský šatník musí být variabilní. A sestavený ze základních kousků. To už jste někdy určitě několikrát slyšeli.

Taky nevíte, co si pod tím představit? Čtěte dál:

Košil není nikdy dost. Nebo je?

Žádný jiný kus oblečení nepořídíte v tolika variantách jako právě košili. Proto by v pánském šatníku měl být dostatek košil s krátkým i dlouhým rukávem.

Na léto byste měli mít v zásobě košile s krátkým rukávem z lehčích a vzdušných materiálů a ve světlejších barvách. Na zimu zase tmavší košile z pevnějších a teplejších látek. Než začnete nakupovat zásobu zářivých košil se vzorem, ujistěte se, že máte dostatek těch základních – bílé, černé, šedé, modré.

Tip: Sledujte, z jaké látky jsou košile ušity. Nejlepší volbou je bavlna – jak jinak.

Mikiny a svetry do práce

V šatníku byste měli mít alespoň tři svetry v základních barvách – šedý, hnědý, béžový, černý a třeba tmavě modrý. Tyto barvy se vám budou nejlépe kombinovat a hodí se skoro ke všemu. Vyberte si svetry, které jsou spíš tenčí a budou se dobře vrstvit.

Bundy a kabáty: Kolik jich potřebujete?

V zásobě byste měli mít lehčí kabát na podzim a teplejší kabát na zimu, neformálnější bundu, saka a sportovně-elegantní bundu. Držte se – jak jinak – neutrálních barev jako je béžová, hnědá, černá, tmavě zelená či tmavě modrá.

Tip: Pokud ji umíte nosit, pánská kožená bunda se taky hodí. Ale pozor, musí padnout jako ulitá! Stylové bundy a další super kousky podle posledních trendů hledejte na bolf.cz.

Džíny a jiné kalhoty

Padnoucí džíny unosíte opravdu do roztrhání – proto se nebojte do nich investovat a nechte si v obchodě poradit a třeba se i nechat přeměřit. Zvolte tmavě modré a černé.

Kromě nich by se ve vašem šatníku měly zabydlet také populární chinos – plátěné kalhoty, které můžete nosit k formálním i neformálním událostem. Skvěle se kombinují a dobře budou vypadat k polobotkám i teniskám. Jen je nezapomeňte ohrnout.

Jak je na tom váš šatník?

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci