Pánské chyby při oblékání na společenskou událost

Pánské chyby při oblékání na společenskou událost

Každý správný muž by měl věnovat pozornost svému oblečení a respektovat všeobecně uznávané a ustálené zvyklosti. Otázkou slušnosti, respektu k ostatním účastníkům i k sobě samotnému je to především při společenských událostech.

Člověk svým chováním a oblečením jednak vyjadřuje svou vlastní osobnost, dává najevo svůj vztah a respekt k ostatním a v neposlední řadě podtrhuje význam konkrétní události.

Svetr do divadla

Záleží samozřejmě na charakteru a typu představení. Neformální oblečení v podobě svetru, mikiny či trika je běžné při koncertech populární hudby a podobných akcích. Na těch by muž ve společenském obleku vypadal nepatřičně. Ovšem zcela přirozené je formální oblečení na koncertě klasické hudby, v divadle či opeře, kde patří dodržení etikety a bontonu k samozřejmostem. Zde by se naopak muž ve svetru společensky znemožnil, pokud se nejedná o úplného ignoranta.

Ponožky a obuv

Vrcholem nevkusu jsou bílé ponožky u tmavého obleku. Ponožky by měly být vždy barevně sladěny s oblekem a obuví a rozhodně musí být jednobarevné. Podobnou chybou jsou hnědé boty k černému společenskému obleku. Naprostou hrůzou je sportovní obuv na jakékoliv společenské události.

Ostatní doplňky

Barevné kombinace oblečení a doplňků jsou výrazem vkusu jejich nositele. Častou chybou je nevhodná kombinace košile a kravaty. Pokud je košile jednobarevná, lze k ní uvázat kravatu se vzorem. Ten však musí být zásadně přiměřený dané události, to znamená žádné obrázky či portréty, které se hodí spíše na vesnickou pouť. Naopak ke košili se vzorkem, byť jemným, je nutno použít zásadně jednobarevnou kravatu decentní barvy.
Důležité je rovněž uvázání kravaty. Na společenské události se muž nemůže chovat uvolněně jako když je třeba sám v kanceláři a v horku si povolí kravatu a rozepne vrchní knoflíček u košile. Toto je při společenské události naprosto zapovězené.

Pánské chyby při oblékání na společenskou událost

Košile

Na společenskou událost by si muž měl obléknout košili správné velikosti. Nesmí mu být u krku ani těsná, ani volná. Rukávy musí být zásadně dlouhé a manžety mohou být sepnuty manžetovými knoflíky. Ty by měly být pokud možno nenápadné a přiměřené dané události. Důležitý je rovněž materiál, který by měl být vzdušný, aby se netvořili potní skvrny. Zásadně nesmí být košile průsvitná nebo mít nízkou gramáž.

Zdánlivé drobnosti

K pánům se příliš nehodí nejrůznější řetízky, přívěsky či náramky. Muž s rozhalenkou, ve které se na krku houpe zlatý řetěz, by na společenskou událost neměl být vůbec puštěn. Nevhodné jsou i masivní náramky z těžkého kovu, či více prstenů na rukou. Muž by neměl svou osobnost dávat najevo příliš okázale a raději na sebe upozornit společenským vystupováním, skromností, decetní vůní a upraveným zevnějškem.

Chcete zvládnout účast na společenských akcích na jedničku? Tak si je pojistěte vhodným oblečením z internetového obchodu, který je zaměřen i na pánskou společenskou módu. 

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci