Zařizujeme ložnici: Na co si dát pozor?

Ložnice

Nejdůležitější místnost v domě? Zaručeně ložnice! Je to váš koutek soukromí, místo, kde čerpáte energii po náročných dnech. A aby správně plnilo svou funkci, je potřeba nejen dobře vybrat postel, ale také správně rozmístit nábytek a doplňky. Zajistěte si harmonické spaní!

Nejdůležitější je správná postel

To, že v této místnosti hraje prim postel, asi není žádné překvapení. Stabilní lůžko s pevným čelem a kvalitní matrací je středobodem každého ložnicového vesmíru. Je lepší, když velikost postele spíše přeceníte – zde platí, že trochu větší je vždy lepší než příliš malá. Měla by mít ale dostatečně vysoké nohy a být alespoň třicet centimetrů nad zemí. A nezapomeňte ani na kvalitní zdravotní matraci, která se postará o správné držení vaší páteře.

Tip: Mrkněte na Nábytek Helcel, kde najdete nejen kompletní vybavení ložnic, ale také další nábytek a bytové doplňky, které jsou třeba skvělým tipem na vánoční dárek pro maminku.

Jak ložnici uspořádat?

  • Nejdůležitější je umístění postele – zbytek nábytku rozmístěte podle ní. Měla by být umístěná co nejdále od dveří, ale neměla by být s nimi v jedné linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti. Čelo by mělo být přiražené ke stěně a v ideálním případě by postel měla být přístupná z obou stran.
  • A jak je to se světovými stranami? Nejlépe se vám bude spát na severojižní ose s hlavou umístěnou na sever.
  • Nad hlavou postele by nemělo být okno, poličky, dekorace, lampy ani zrcadla.
  • Prostor v ložnici by měl být vzdušný, proto ho zkuste nezahltit zbytečnostmi. Pokud to uspořádání vašeho bytu neumožňuje, pořiďte si alespoň závěs, kterým oddělíte prostor, kde spíte a kde trávíte volný čas.
  • Barvy do ložnice volte tlumené a v zemitých odstínech – ideální je bílá, béžová, karamelová nebo hnědá.

Komentáře   

0 #2 online pharmacy 2019-10-11 11:39
I was recommended this blog through my cousin. I'm not sure whether this post is written by means of him as no one else realize such
specified approximately my problem. You are wonderful!
Thank you!
Citovat
0 #1 StevSeno 2019-09-07 13:31
Canadian Pharmacies Cialis Buy Lamisil Tablets Over The Counter priligy farmacias benavides Levitra Dizionario Dapoxetine
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci