Chraňte svůj domov pomocí bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře

Drtivá většina vloupání se provádí právě dveřmi. Je tedy velmi důležité mít co nejkvalitnější dveře odolné proti mechanickému poškození.

Bezpečnostní dveře mají za úkol zabránit proniknutí do objektu nebo alespoň znesnadnit pachateli vstup do budovy.

Dveře s bezpečnostními prvky se rozdělují na 5. stupňů. Čím vyšší stupeň, tím vyšší míra zabezpečení. Přičemž stupeň číslo pět se využívá pro speciální účely v oblasti bankovnictví, armády atd. V běžném prostředí se nejčastěji setkáte s bezpečnostními dveřmi, které mají 3. a 4. stupeň. Většina pojišťoven tento stupeň zabezpečení považuje za dostatečný a nejvhodnější pro běžný život.

Další nezbytnou vlastností všech bezpečnostních dveří je jejich odolnosti proti požáru. Protipožární dveře jsou stanoveny zákonem. Bezpečnostní a protipožární dveře jsou tak jedno a to samé. Kvalitní dveře jsou vyrobeny z ocelové konstrukce se speciálním oplechováním a výplní, které ještě více zesiluje jejich účinnost. Součástí dveří je i bezpečnostní vložka, která má chránit proti odvrtání, metodě SG a různým druhům planžet. Dveře bývají i vybaveny ochrannou vložkou a zámky.

U bezpečnostních dveří však nemusíte zoufat v podobě designu, barev a materiálů obložení. Dveře si můžete vybírat a upravovat podle svých požadavků. Povrch může být tvořen z masivního dřevy, laminátu a dalších materiálů. Limitováni nejste ani v kombinaci barev a struktur povrchu.

Všechny stupně bezpečnostních dveří však musí splňovat konkrétní kritéria na kvalitu. Není tak možné narazit na různé výrobce, kteří by nabízeli stejné stupně bezpečnosti v rozdílné kvalitě. Pokud na takové narazíte, jedná se o výrobce, které nedodržují nařízení. Od takových firem si rozhodně nepořizujte žádné dveře. Obzvláště ne ty, které mají chránit vás a váš majetek.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci